BDAR
gdpr

Į lankytojų klausimus parodoje „Resta 2019“ atsakys statybos inspektoriai

Data

2019 04 24

Įvertinimas
3
resta-banneris-lt-1200x628 (3).jpg

Šiandien prasidėjusios tarptautinės statybos parodos „Resta 2019“ lankytojų laukia ir modernus Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) stendas. VTPSI informuoja, kad balandžio 24 – 27 dienomis statybos inspektoriai iš visoje Lietuvos teritorijoje veikiančių inspekcijos padalinių ne tik bus pasiruošę atsakyti į parodos lankytojams kylančius klausimus, bet ir kvies dalyvauti žaidime.

„Inspekcijos stendą aplankę parodos lankytojai galės išbandyti jėgas specialiai „Resta“ parodai skirtame žaidime. Žaidimo dalyvius paprašysime atsakyti į 10 aktualių, su statybos teisiniu reglamentavimu susijusių klausimų. Atsakymus į daugumą klausimų lankytojai galės surasti čia pat – ant inspekcijos parodos stendo sienų atspausdintuose informaciniuose grafikuose ir stende įrengtame ekrane, kuriame bus transliuojami su statybos teisiniu reglamentavimu supažindinantys mokomieji filmai“, - sako laikinai VTPSI viršininko pareigas einanti Renata Planutienė.

VTPSI laikinoji vadovė pabrėžia, kad įstaigos dalyvavimas statybos parodoje „Resta“ nėra atsitiktinis ar savitikslis. Inspekcija, siekdama užtikrinti darnią teritorijų plėtrą, saugius ir kokybiškus statybos procesus,  ypatingą dėmesį skiria ūkio subjektų atstovų konsultavimui, gyventojų švietimui ir informavimui – įgyvendina teminius aktualios informacijos sklaidos socialiniame tinkle, regioninėje spaudoje, televizijos bei radijo laidose projektus, taip pat diegia naujus modernius ir patogius klientų konsultavimo būdus (VTPSI įdiegtas konsultavimas realiu laiku, socialinio tinklo priemonėmis).

„Siekiame, kad inspekcija taptų patikima statybos proceso dalyvių ir gyventojų patarėja, skatiname aktyvesnį visuomenės dalyvavimą teritorijų planavimo ir statybos procesuose, kviečiame gyventojus įsitraukti į kovą su savavališkos statybos reiškiniu. Aktyvesnis ir savalaikis gyventojų įsitraukimas į aplinkos formavimo procesus padėtų užtikrinti visuomenės poreikius atitinkančią ir darnią teritorijų plėtrą, o operatyviai inspekcijai pateikta informacija apie pradėtas galimai savavališkas statybas padėtų laiku užkirsti kelią žalos aplinkai ir visuomenei sukėlimui“,- pažymi l. e. viršininko pareigas Renata Planutienė.

VTPSI informuoja, kad statybos inspektoriai parodos „Resta 2019“ dalyvių lauks ir dalyvauti žaidime kvies Lietuvos parodų ir kongresų centro Litexpo 3-oje salėje, skaitmeninės statybos erdvėje įsikūrusiame Inspekcijos stende (stendo numeris – 03.35).

Su inspekcijos specialistais pasikonsultuoti teritorijų planavimo ir statybos klausimais galima ir konsultavimo telefonu  (8 5) 207 3333. VTPSI atkreipia dėmesį, kad atsakymus į daugumą statytojams kylančių klausimų galima greitai ir paprastai surasti inspekcijos interneto svetainėje patalpintoje dažniausiai užduodamų klausimų ir atsakymų rubrikoje.