BDAR
gdpr

Kviečiame jungtis į kampaniją „Judumas – be jokios taršos!“

Data

2020 09 11

Įvertinimas
0
running-beach-young-athletic-woman-beach-34233443.jpg

Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Judumo savaitės renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia akcija Europos šalys raginamos populiarinti darnų transporto priemonių naudojimą ir raginti žmones išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį.

 

Kampanijos koordinatorė Lietuvoje Aplinkos ministerija kviečia prisijungti prie šios iniciatyvos organizuojant renginius, skleidžiant informaciją ir skatinant tvarų judėjimą. 2020 metų Europos judumo savaitės tema – Judumas – be jokios taršos!

Situacija pandemijos laikotarpiu nestabili, todėl veiklas reikėtų rinktis pagal galimybes ir jas organizuoti lauke. Renkite žygiavimo, šiaurietiško ėjimo, važiavimo dviračiu, riedučiais varžybas tarp institucijų arba įstaigoje. Organizuokite renginius apie aplinkai nekenksmingų transporto priemonių naudojimą mieste, supažindinkite visuomenę su aplinkosaugos aktualijomis, skatinkite išbandyti keliavimo pėsčiomis, viešuoju transportu ar dviračiais privalumus, skleiskite informaciją apie automobilio alternatyvas, pristatykite naujus ar populiariausius pėsčiųjų maršrutus. Organizuokite teršalų kiekio automobilių išmetamosiose dujose nustatymo akcijas, taip atkreipdami visuomenės dėmesį į svarbiausias aplinkosaugos problemas, tarp jų ir oro užterštumą. Išrinkite ir apdovanokite judriausius institucijų darbuotojus.

Paskelbkite pranešimą apie Europos judumo savaitę institucijos interneto svetainėje ir skatinkite darbuotojus bei visuomenę aktyviai įsitraukti į šią kampaniją!

Informaciją apie Europos judumo savaitę 2020 galite rasti interneto tinklalapyje

https://am.lrv.lt/lt/apie-ministerija/akcijos-ir-kampanijos/europos-judumo-savaite/europos-judumo-savaite-2020.