2024-04-17

Statybos inspekcijos atstovai aptarė darnaus judumo planus bei perspektyvas

Praėjusią savaitę Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atstovai dalyvavo Aplinkos ministerijos organizuotame darnaus judumo pokyčių ir teisinio reglamentavimo aptarime.

Penktadienį vykusio susitikimo metu ypatingas dėmesys buvo skirtas aptarti darnaus judumo infrastruktūros pritaikymą pėstiesiems  pėsčiųjų bei dviračių takų planavimą bei žmonių mobilumo skatinimą. Pėsčiųjų infrastruktūros ir viešojo transporto sistemos integracija padeda žmonėms lengvai judėti be automobilių, prisideda prie socialinės įtraukties. Pėsčiųjų judumo skatinimas reikalauja naujo požiūrio į miesto planavimą ir infrastruktūros plėtrą, siekiant sukurti draugiškas miesto erdves. Aptartas poreikis keisti teisinį reglamentavimą, kuris padėtų efektyviau įgyvendinti darnaus judumo pokyčius, kurie  apima įvairius aspektus, pradedant transportu ir baigiant urbanistika bei gamtos išsaugojimu. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Urbanistikos katedros profesorius Gintaras Stauskis pabrėžė, kad visos detalės, net ir mažos yra itin reikšmingos ir vienodai svarbios kuriant pėstiesiems draugišką aplinką. Pėstiesiems draugiška infrastruktūra ir pėsčiųjų judumo skatinimas yra būtini norint kurti gyvybingas ir tvarias miesto erdves ateityje.

Susitikime taip pat dalyvavo: Aplinkos ministerijos Architektūros ir inovacijų politikos grupės vadovė Asta Rokickienė bei Statybos politikos grupės patarėjai Rūta Barisaitė – Klimavičienė ir Marius Rimkevičius, Seimo narė Monika Ošmianskienė, Seimo narės patarėja Aurelija Babinskienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kelių katedros docentė doc. dr. Rasa Ušpalytė Vitkūnienė ir Urbanistikos katedros profesorius Gintaras Stauskis, Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) Urbanistikos padalinio vadovas Mindaugas Pakalnis.