BDAR
gdpr

VTPSI dėl darbuotojų galimai padarytų nusikalstamų veikų kreipėsi į teisėsaugos institucijas

Data

2017 11 02

Įvertinimas
0
photo-1500172629188-58a19131d3d7.jpg

     Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamente dirbančių dviejų valstybės tarnautojų, kurie galimai įvykdė korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas ir piktnaudžiavo tarnybine padėtimi.

     „Šis atvejis susijęs su kelių specialistų galimai neteisėtais veiksmais tikrinant Vilniuje, J. Jasinskio g. 14, vykdomus ypatingojo statinio statybos darbus ir išduodant UAB „Transmedos projektai“ šio objekto statybos užbaigimo aktą, nors toks aktas šiuo atveju negalėjo būti išduotas“, - teigė laikinai einanti Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorė Lina Staškevičienė.

     Specialistai vykdydami jiems pavestas užduotis grubiai pažeidė teisės aktų nuostatas ir veikė aplaidžiai, t. y. savalaikiai nekonstatavo savavališkos statybos ir neteisėtai išdavė statybos užbaigimo aktą, kuris ne tik pažeidžia trečiųjų asmenų, bet ir valstybės interesą. Šiuo atveju didelės žalos valstybei išvengta tik dėka savalaikės ir efektyvios Vilniaus departamento veiklos kontrolės, nes neteisėti darbuotojų veiksmai užfiksuoti statytojui nespėjus registruoti išduoto statybos užbaigimo akto Nekilnojamojo turto registre.

     Dėl neteisėtų šių darbuotojų veiksmų VTPSI pradėjo tarnybinio nusižengimo tyrimus bei su teisėsauga dalinsis jų metu surinkta informacija.