BDAR
gdpr

VTPSI – pažangiausių verslo priežiūros institucijų pirmajame trejetuke

Data

2018 12 19

Įvertinimas
3
graph-163509_960_720.jpg

     Ūkio ministerijos pirmą kartą sudarytame ūkio subjektų veiklos priežiūrą atliekančių institucijų reitinge Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) užėmė aukštą trečią vietą. Didžiausius balus VTPSI surinko rizikos vertinimo ir valdymo (10 balų), konsultavimo (10 balų) ir mažareikšmiškumo (10 balų) kategorijose.

     „Džiaugiuosi, kad Ūkio ministerijos ekspertai pozityviai įvertino inspekcijos įdiegtas pažangias verslo priežiūros priemones ir praktikas. Trečia vieta pažangiausių priežiūros institucijų sąraše – puikus įrodymas, kad esame teisingame kelyje. Kita vertus, tyrimo ataskaitoje identifikuoti trūkumai signalizuoja ir apie tolesnių pokyčių būtinybę. Kadangi jau esu subūrusi už veiklos efektyvumo ir skaidrumo didinimą bei priežiūros naštos mažinimą atsakingą strateginių pokyčių komandą, išorės ekspertų rekomendacijos bus itin vertingos“, - sako VTPSI viršininkė Eglė Kuklierienė.

     VTPSI pažymi, kad organizacijos per pastaruosius metus įgyvendintų pokyčių sėkmę atskleidžia ne tik Ūkio ministerijos atliktos analizės išvados – pozityvų įstaigos įvaizdžio pokytį (iš kontrolierės į patarėją) atspindi ir atliktų apklausų rezultatai. Pavyzdžiui, 2018 metais atlikto klientų pasitenkinimo VTPSI teikiamomis paslaugomis indekso tyrimo duomenimis, inspekciją kaip išimtinai kontrolierę vertinančių ūkio subjektų dalis per metus sumažėjo net 5 proc. (iki 22,7 proc.). VTPSI vadovė pažymi, kad šis pokytis – neatsitiktinis.

     „Siekdami užtikrinti, kad inspekcija taptų kompetentinga ir patikima ūkio subjektų patarėja, išskirtinį dėmesį skiriame konsultavimo kokybės gerinimui ir paslaugos prieinamumo didinimui: įdiegėme konsultavimo realiu laiku platformą, modernizavome konsultavimo telefonu liniją, pradėjome teikti konsultacijas socialinio tinklo priemonėmis, taip pat įgyvendinome plačios apimties švietimo ir informavimo kampaniją, kurios metu sukurta daugiau kaip 30 konsultacinio pobūdžio video instrukcijų, infografikų ir socialinių reklamų. Nors konsultavimo ir metodinės pagalbos perspektyvos gerinimas ir ateityje išliks vienu iš pagrindinių inspekcijos prioritetų, be abejonės, didesnį dėmesį skirsime ir tyrimo metu prasčiau įvertintoms sritims“, - pažymi viršininkė Eglė Kuklierienė.

     Kadangi žemesnius balus VTPSI gavo veiklos rodiklių ir „verslo naujoko“ statuso taikymo kategorijose, būtent šiose srityse bus siekiama didžiausio proveržio. Tikimasi, kad įgyvendindama pokyčius inspekcija sulauks ir Ūkio ministerijos patarimų, o efektyvesnį verslo priežiūros funkcijų optimizavimo procesą užtikrins glaudesnis visų institucijų bendradarbiavimas.