KLAUSIMAS

  1. Kaip apskaičiuojamas nesudėtingųjų statinių užstatymo intensyvumas ir užstatymo tankis; ar nesudėtingųjų statinių statyba keičia teritorijos užstatymo intensyvumą ir užstatymo tankį?
  2. Kaip apskaičiuojamas laikinų statinių užstatymo intensyvumas ir užstatymo tankis; ar laikinų statinių statyba keičia teritorijos užstatymo intensyvumą ir užstatymo tankį?

ATSAKYMAS (2017-12-11, Nr. (9.12)-2D-17298)

  1. ir 2. Teritorijų planavimo įstatymo 2 straipsnio 39 dalyje nustatyta, kad užstatymo intensyvumas – visų pastatų antžeminės dalies patalpų, įskaitant cokolinių aukštų ir naudojamų pastogių patalpas, bendrojo ploto sumos santykis su žemės sklypo plotu. To paties 2 straipsnio 40 dalyje įtvirtinta, kad užstatymo tankis – pastatų ir turinčių stogą inžinerinių statinių antžemine dalimi užstatomo ploto, nustatomo pagal išorinių sienų ar kitų atitvarų projekciją į žemės paviršių, santykis su žemės sklypo plotu. Pažymėtina, kad minėtose sąvokose išlygų dėl nesudėtingųjų ir laikinų statinių nėra.

       Atkreiptinas dėmesys, kad Statybos įstatymo 2 straipnio 16 dalyje nurodyta, kad inžineriniai statiniai – susisiekimo komunikacijos, inžineriniai tinklai, kanalai, taip pat visi kiti statiniai, kurie nėra pastatai, o 37 dalyje pažymėta, kad pastatas – apdengtas stogu statinys, kurio didžiausią dalį sudaro patalpos.

       Apibendrindami tai, kas išdėstyta, manome: statant naujus nesudėtinguosius statinius ir laikinus statinius, užstatymo intensyvumas ir užstatymo tankis skaičiuojamas vadovaujantis Teritorijų planavimo 2 straipsnio 39 ir 40 dalių nuostatomis; užstatymo intensyvumas didėja, statant tiek nesudėtinguosius, tiek laikinus statinius, kai jie yra pastatai, o užstatymo tankis didėja, kai statomi tiek nesudėtingieji, tiek laikini statiniai, kurie yra pastatai ar turintys stogą inžineriniai statiniai.

        Ši konsultacija negali būti traktuojama kaip Inspekcijos sprendimas konkrečioje situacijoje.

Atnaujinimo data: 2023-09-23