KLAUSIMAS

Ar keičiant nekilnojamojo daikto, pastato – dalies patalpų (apie 30 proc. visų patalpų) paskirtį, kurio metu atliekamas paprastasis remontas (naujas statinys žemės sklype nėra statomas, nėra atliekami veiksmai, kurių tikslas – perstatyti statinį: pakeisti statinio laikančiąsias konstrukcijas, pakeičiant statinio išorės matmenis (ilgį, plotį, aukštį ir pan.), šis veiksmas laikytinas rekonstravimo ir/ar statybos darbu.

ATSAKYMAS (2018-08-17, Nr. (9.12)-2D-11503)

Paklausime pateikti duomenys netikrinami, atsakymas rengiamas pagal pateiktus duomenis. Asmeniui papildomai pateikus informacijos apie konkrečias faktines aplinkybes, nenurodytas paklausime, gali pasikeisti ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (toliau – Inspekcija) konsultacijos turinys.

Statybos įstatymo 2 straipsnio 90 dalyje apibrėžta, kad statybos darbai – darbai, atliekami statant (montuojant, tiesiant) naują, rekonstruojant, remontuojant ar griaunant esamą statinį (žemės kasimo, mūrijimo, betonavimo, montavimo, pamatų ir stogų įrengimo, stalių, apdailos, įrenginių paleidimo ir derinimo). Statybos darbai skirstomi į bendruosius (žemės darbai, statybinių konstrukcijų statybos ir montavimo darbai) ir specialiuosius (kiti statybos darbai). Specialiųjų darbų rūšys nustatomos normatyviniuose statybos techniniuose dokumentuose.

Statinio statybos rūšis ir pagrindinius principus, pagal kuriuos statybos darbai priskiriami atskiroms statybos rūšims, nustato Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2002 m. gruodžio 5 d. įsakymu Nr. 622 patvirtintas statybos techninis reglamentas STR 1.01.08:2002 „Statinio statybos rūšys“. Šio reglamento 7 punkte reglamentuota, kad yra šios statinio statybos rūšys:

1. naujo statinio statyba;

2. statinio rekonstravimas;

3. statinio remontas:

3.1. statinio kapitalinis remontas;

3.2. statinio paprastasis remontas;

4. statinio griovimas.

Atsižvelgdami į tai, kas išdėstyta, informuojame, kad paprastojo remonto darbai yra priskiriami statybos darbams.

Atkreipiame dėmesį, kad pagal Statybos įstatymo 27 straipsnio 1 dalies 6 punktą ir 2 dalį keičiant ypatingojo ar neypatingojo pastato (patalpos, patalpų) paskirtį, kai atliekami statinio paprastojo remonto darbai arba neatliekami jokie statybos darbai, privaloma gauti leidimą pakeisti statinio ar jo dalies paskirtį, kurį išduoda savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas.

Ši konsultacija pateikiama pagal jos pasirašymo dieną galiojusius teisės aktus ir negali būti traktuojama kaip Inspekcijos sprendimas konkrečioje situacijoje.

Atnaujinimo data: 2023-09-23