KLAUSIMAS

Prašome išaiškinti, ar bus prieštaravimas teritorijos planavimo dokumentui, kuriame nurodyta: „užstatymo aukštingumas: esamas; užstatymo aukštis: nedidinamas“, jeigu pastato rekonstravimo metu bus didinamas atskirų pastato dalių aukštingumas (aukštis), neviršijant aukščiausios pastato dalies aukštingumo (aukščio).

ATSAKYMAS (2018-06-12, Nr. (9.12)-2D-8161)

Atsakydami į Jūsų paklausimą, informuojame, kad paklausime pateikti duomenys netikrinami, atsakymas rengiamas pagal pateiktus duomenis. Asmeniui papildomai pateikus informacijos apie konkrečias faktines aplinkybes, nenurodytas paklausime, gali pasikeisti ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (toliau – Inspekcija) konsultacijos turinys.

Atsakydami pagal Inspekcijos kompetenciją, informuojame, kad pateikti duomenys netikrinami, atsakymas rengiamas pagal paklausėjo pateiktus duomenis. Asmeniui papildomai pateikus informacijos apie konkrečias faktines aplinkybes, nenurodytas paklausime, gali pasikeisti ir Inspekcijos konsultacijos turinys.

Teritorijų planavimo įstatymo 2 straipsnio 11 ir 38 dalyse pateiktos šios sąvokos: pastatų aukštis – aukštis, matuojamas metrais nuo statinių statybos zonos esamo žemės paviršiaus vidutinės altitudės iki pastatų stogo kraigo ar jų konstrukcijos aukščiausio taško; užstatymo aukštis – vietovės lygmens bendrojo plano teritorijos naudojimo privalomasis reikalavimas, kuriuo nustatomas planuojamos teritorijos vyraujantis pastatų aukštis.

Šiuo metu teritorijų planavimą reglamentuojančiuose teisės aktuose Jūsų paklausime minimos sąvokos „užstatymo aukštingumas“ nėra.

Pažymime, kad visais atvejais statyba turi būti vykdoma vadovaujantis kompleksinio teritorijų planavimo ir specialiojo teritorijų planavimo dokumentais, galiojančiais konkrečioje teritorijoje. Kai statyba planuojama pajūrio juostoje, statinių statybos galimybės ir sąlygos nustatomos vadovaujantis Lietuvos Respublikos pajūrio juostos įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje išvardytais teritorijų planavimo dokumentais.

Remiantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 19 punktu, teritorijų planavimas, savivaldybės bendrojo plano ar savivaldybės dalių bendrųjų planų ir detaliųjų planų sprendinių įgyvendinimas yra viena iš savarankiškųjų (Konstitucijos ir įstatymų nustatytų (priskirtų)) savivaldybių funkcijų. Todėl dėl konkrečių teritorijų planavimo dokumentų sprendinių įgyvendinimo siūlome kreiptis į savivaldybės administraciją.

Ši konsultacija pateikiama pagal jos pasirašymo dieną galiojusius teisės aktus ir negali būti traktuojama kaip Inspekcijos sprendimas konkrečioje situacijoje.

Atnaujinimo data: 2023-09-23