KLAUSIMAS

Šiuo metu planuojamas rengti 110 kV skirstyklos rekonstravimo techninis projektas. Srstyklą sudaro įregistruotiNekilnojamojo turto registre statiniai: Kiti inžineriniai statiniai - Kiemo statiniai. Aprašymas / pastabos (tvora (t5) - 205,65 kv.m, žaibolaidis (ž3, ž4), įrenginių atramos (s2) - 21vnt., įrenginių pamatai (s3) - 5 vnt., kabelių kanalai - 62,50m, portalų atramos (p1, p2) -16 vnt.)“. Projekte numatoma rekonstruoti esamą 110 kV skirstyklą esamame žemės sklype pakeičiant statinio paskirtį. Atkreipiame dėmesį, kad 110 kV oro linijos nėra statomos ar rekonstruojamos ir joms statybą leidžiančio dokumento nereikia gauti. Taip pat pažymime, kad šis projektas ir (ar) statyba nėra finansuojama Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto (įskaitant Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšas) lėšomis, valstybės vardu pasiskolintomis arba valstybės garantuotų paskolų lėšomis, valstybės pinigų fondų lėšomis, savivaldybių biudžetų lėšomis.

Prašome pateikti išaiškinimą, arcSTR1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“60 punkto nuostata yra taikytina dėl poreikio informuoti visuomenę apie numatomą statinių (jų dalių) projektavimą, kai yra planuojama:

1. atlikti kitų inžinerinių statinių rekonstravimą (110 kV skirstyklos rekonstravimą) tuo pačiu pakeičiant paskirtį į elektros perdavimo tinklų;

2. atlikti 110 kV skirstyklos rekonstravimą, kai paskirtis nėra keičiama.

Prašome pateikti išaiškinimą, ar šis reikalavimas dėl poreikio informuoti visuomenę apie numatomą statinių (jų dalių) projektavimą yra taikytinas iškirtinai tik oro linijoms.

ATSAKYMAS (2021-05-18, Nr. (9.12)-2D-7920)

Atsakydami į Jūsų paklausimą, informuojame, kad paklausimuose pateikti duomenys netikrinami, atsakymas rengiamas pagal pateiktus duomenis. Asmeniui papildomai pateikus informacijos apie konkrečias faktines aplinkybes, nenurodytas paklausime, gali pasikeisti ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (toliau – Inspekcija) konsultacijos turinys.

Taip pat, informuojame, kad Inspekcija konsultacijas teikia vadovaudamasi Asmenų konsultavimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos taisyklėse (toliau – Konsultavimo taisyklės) nustatyta tvarka. Konsultavimo taisyklių 4.1 papunktyje nustatyta, kad konsultacija – Inspekcijos teikiama administracinė paslauga – žodinis ar rašytinis atsakymas į asmens paklausime pateiktą (-us) klausimą (-us) teritorijų planavimo ir statybos valstybinę priežiūrą reglamentuojančių ir su jais susijusių teisės aktų nuostatų taikymo klausimais. Konsultavimo taisyklės nenumato konkrečių sprendinių vertinimo konkrečiais atvejais. Todėl teikiame konsultaciją apie galiojantį teisinį reguliavimą bendruoju atveju, esant paklausime nurodytoms aplinkybėms.

Statybos techninio reglamento STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ 60 punkte nurodyta:

“60. Statytojas (statytojo raštu įgaliotas asmuo) (toliau – šiame skyriuje statytojas) savivaldybės administracijos direktoriui (jo įgaliotam savivaldybės administracijos valstybės tarnautojui) prašymą informuoti visuomenę apie parengtus statinių projektinius pasiūlymus teikia, kai numato rengti statinio projektą: reglamento 4 priede nurodyto visuomenei svarbaus statinio ar jo dalies; Teritorijų planavimo įstatymo 28 straipsnio 8 dalyje nustatytais atvejais koreguoti detaliojo plano sprendinius reglamento 4 priede nurodyto visuomenei svarbaus statinio ar jo dalies statinio projekte;Teritorijų planavimo įstatymo 20 straipsnyje nustatytais atvejais. Šis reikalavimas  taikomas rengiant naujų statinių, rekonstruojamų statinių ar statinių dalių (kai reikalingas statybą leidžiantis dokumentas) projektinius  pasiūlymus, taip pat statinių ar jų dalių paskirties keitimo projektinius pasiūlymus.”

Šio reglamento 4 priede nurodyta, kad į sąrašą patenka elektros tinklai:110 kV ir aukštesnės įtampos elektros perdavimo tinklai (oro linijos).

Vadovaudamiesi pirmiau nurodytų teisės aktų nuostatomis manome, kad poreikis informuoti visuomenę apie statinių projektavimą taikytinas tik 110 kV ir aukštesnės įtampos elektros perdavimo tinklams (oro linijoms), kurių naudojimo paskirtis – elektros tinklai.

Jei 110 kV skirstyklos esamų kiemo statinių, kurių naudojimo paskirtis – kiti inžineriniai statiniai, naudojimo paskirtis bus keičiama į naudojimo paskirtį – elektros tinklai  ir jie yra 110 kV įtampos perdavimo tinklai (oro linijos), reikės atlikti visuomenės informavimą. Jeigu 110 kV skirstyklos esamų kiemo statinių, kurių naudojimo paskirtis – kiti inžineriniai statiniai, naudojimo paskirtis bus keičiama į naudojimo paskirtį – elektros tinklai ir jie nėra 110 kV įtampos perdavimo tinklai (oro linijos), nereikės atlikti visuomenės informavimo.

Jeigu 110 kV įtampos skirstykloje nėra rekonstruojami esami 110 kV įtampos perdavimo elektros tinklai (oro linijos), kurių naudojimo paskirtis – elektros tinklai, apie skirstykloje esamų statinių rekonstravimą atlikti visuomenės informavimą neprivaloma.

Tuo pačiu pažymime, kad 110 kV įtampos skirstykloje, vykdant esamų statinių rekonstravimą, taip pat reikėtų atlikti visuomenės informavimą Teritorijų planavimo įstatymo 20 straipsnio nurodytais atvejais, kai nėra parengto detaliojo plano.

Ši konsultacija pateikiama pagal jos pasirašymo dieną galiojusius teisės aktus ir negali būti laikoma Inspekcijos sprendimu konkrečioje situacijoje.

Atnaujinimo data: 2023-09-23