Akcija „Darom“ gegužės 7-8 d. visoje Lietuvoje

Data

2021 05 04

Įvertinimas
0
176110171_3818728041508585_9041696147934437023_n.jpg

Viešųjų erdvių tvarkymo akcija po metų pertraukos grįžta - „DAROM IKI GALO. Surink. Rūšiuok. Priduok“! Jau gegužės 7-8 d. kviečiame dalyvauti saugiai!

 

Šį pavasarį švarinimosi akcijoje kviečiama dalyvauti išmaniuoju formatu. Naujai sukurtoje ir dalyviams pritaikytoje mobiliojoje programėlėje „Mes Darom“ bus sužymėtos ir patogiai nurodytos tvarkytinos teritorijos. Dalyviai ras ir žemėlapį, kuriame bus paskelbtos vietos, kuriose akcijos savanoriai dalins rūšiavimui skirtus maišus.

Šiemet tvarkymasis atiduodamas į dalyvių rankas „iki galo“: kviečiama ne tik rinkti bei rūšiuoti surinktas atliekas, tačiau ir patiems jas priduoti į regionų atliekų tvarkymo centrų (RATC) valdomas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles arba išmesti miesto konteineriuose.

 

ATSINAUJINUSIOS 2021 M. AKCIJOS FORMATAS

  • KAIP DALYVAUTI SAUGIAI? Kviečiame akcijos metu vadovautis Vyriausybės paskelbtomis saugumo rekomendacijomis, laikytis saugių atstumų, asmeniškai pasirūpinant veido kaukėmis bei pirštinėmis.
     
  • KĄ IR KUR TVARKYTI? Savarankiškai pasirinktas viešąsias erdves arba „MES DAROM“ programėlėje pažymėtas problemines teritorijas.

 

  KAIP PASIRŪPINTI ATLIEKOMIS?

  1. Atliekas rinkti ir rūšiuoti į asmeninius šiukšlių maišus arba akcijos dienomis pasiimti rūšiavimo maišų iš „Mes Darom“ savanorių (savanorių buvimo vietos bus iš anksto skelbiamos mobiliojoje programėlėje „Mes Darom“).
  2. Surinktas ir išrūšiuotas atliekas savarankiškai pristatyti į RATC didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, kurių adresai, darbo laikas, atliekų priėmimo sąlygos bus nurodomi programėlėje (bei iš anksto paskelbti www.mesdarom.lt puslapyje) arba išrūšiuotas atliekas išmesti į bendruosius rūšiavimo konteinerius.
  3. Jei neturite galimybės pasirūpinti šiukšlių išvežimu (jos per didelės, sunkios ar specifinės) kviečiame pasinaudoti galimybe ir pažymėti „šiukšliną vietą“ mobiliojoje aplikacijoje.

 

Akcija „Darom“ vyks gegužės 7-8 d. visoje Lietuvoje.

 

Daugiau informacijos: www.mesdarom.lt bei Facebook paskyroje „Mes Darom“.