BDAR
gdpr

Organizuojama diskusija – pasitarimas su savivaldybių administracijų atstovais

Data

2021 02 17

Įvertinimas
0
(4).png

 

Š. m. vasario 17 d. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (toliau – Statybos inspekcija) organizuoja  pasitarimą (diskusiją) su savivaldybių administracijų atstovais. Dėl pandeminės situacijos šis susitikimas persikėlė į virtualią platformą – šiandien jis vyks nuotoliniu būdu, tad susitikime galės dalyvauti platesnė auditorija bei daugiau dalyvių. Diskusijoje planuoja dalyvauti Anykščių miesto, Jurbarko rajono, Kazlų Rūdos, Klaipėdos miesto bei rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Mažeikių, Šakių rajono, Švenčionių rajono, Ukmergės rajono, Vilkaviškio rajono savivaldybių atstovai.

Pasitarimo su savivaldybių administracijų atstovais metu, Statybos inspekcijos specialistai pristatys statybą leidžiančių dokumentų (toliau – SLD) teisėtumo patikrinimų metu dažniausiai nustatomus pažeidimus, pateiks suteiktų konsultacijų SLD išdavimo klausimais apžvalgą, atsakys į klausimus ir kartu su savivaldybių atstovais aptars probleminių klausimų sprendimo būdus. Statybos inspekcija tikisi, kad tokie periodiškai vykdomi susitikimai su savivaldos atstovais padės savivaldybių darbuotojams išvengti klaidų išduodant SLD.

Statybos inspekcija glaudžiai bendradarbiauja ir aktyviai diskutuoja su Lietuvos savivaldybių atstovais, kitais teritorijų planavimo ir statybos procesų dalyviais, siekdama, kad teritorijų plėtra būtų darni, o statomi statiniai – saugūs. Kaip parodė atlikta Lietuvos savivaldybių administracijų darbuotojų apklausa, daugiau nei 93 proc. savivaldybių administracijos darbuotojų pažymėjo, kad Statybos inspekcijos organizuojami konsultaciniai seminarai statybos ir teritorijų planavimo klausimais yra  efektyvi, naudinga ir reikalinga priemonė, padedanti palengvinti ir pagerinti savivaldos darbo procesą.

Statybos inspekcija informuoja, kad artimiausiu metu į mokymus ir pasitarimus – diskusijas pakvies ir kitų savivaldybių administracijų atstovus, taip pat savivaldybių darbuotojams ir kitiems aplinkos formavimo proceso dalyviams pristatys šiuo metu rengiamus metodinės pagalbos dokumentus – gaires, instrukcijas ir rekomendacijas.