BDAR
gdpr

Siekdamos efektyvesnės kultūros paveldo vertybių apsaugos Statybos inspekcija ir Kultūros paveldo departamentas pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Data

2020 12 23

Įvertinimas
0
rankos.jpg

Šiandien, 2020 m. gruodžio 23 d., Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) ir Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos (Kultūros paveldo departamentas) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria įtvirtinamas efektyvesnis ir operatyvesnis institucijų bendradarbiavimas siekiant apginti viešąjį interesą, apsaugoti kultūros paveldo objektus ir statinius nuo žalos.

Šia sutartimi institucijos įsipareigojo dalytis aktualia informacija dėl kultūros paveldo apsaugos, teikti metodinę ir tarnybinę pagalbą specialiųjų paveldosaugos reikalavimų bei kultūros paveldo planavimo, tvarkybos, kultūros paveldo registro administravimo klausimais.

Statybos inspekcija ir Kultūros paveldo departamentas sutarė konsultuotis ir teikti pasiūlymus, rekomendacijas dėl teisės aktų projektų, teisės aktų taikymo, imtis bendrų veiksmų nustačius (įtarus) galimus pažeidimus kultūros paveldo apsaugos ir teritorijų planavimo valstybinės priežiūros srityse, dalyvauti patariamosiose ir (ar) ekspertinėse darbo grupėse, tarybose, komisijose.

Sutarties pasirašymu patvirtinta, kad bus ne tik organizuojami bendri planiniai patikrinimai, bet ir operatyviai keičiamasi informacija gautais duomenimis apie galimus pažeidimus.

Tikimasi, kad operatyvus keitimasis informacija ir korektiškas bendradarbiavimas užtikrins veiksmingesnę kultūros paveldo vertybių apsaugą, bus išvengta tokių atvejų, kaip neteisėtas dalies istorinio pastato Perkūno alėjoje, Kauno Žaliakalnyje, nugriovimas, pasikartojimo.