BDAR

Statybos inspekcija gerąja patirtimi dalijosi „Skaidrumo akademijoje“

Data

2021 06 03

Įvertinimas
0
10pristatymas.png

Šiandien Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) organizuotame metodinės pagalbos renginyje ,,Korupcijos rizikų valdymas vykdant ūkio subjekto prežiūrą“ dalyvavo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) laikinai einanti Veiklos gerinimo skyriaus vedėjos pareigas Gita Gozalova.  Ji skaitė pranešimą „10 žingsnių atsakingos institucijos link: vertę visuomenei kurianti priežiūra“ kuriuo pristatė gerąją praktiką Statybos inspekcijoje.

STT, siekdama didinti verslo priežiūros skaidrumą ir supažindinti verslo priežiūros institucijas su STT nustatytais korupcijos rizikos veiksniais ūkio subjektų veiklos priežiūros srityje, įgyvendina projektą „Skaidrumo akademija“, kurio dalimi yra ir šiandien vykusi diskusija.

Skaidrumo akademija“ – tai gerosios antikorupcinės praktikos mainų vieta, kur didžiausią patirtį sukaupę ir aukščiausios kompetencijos turintys skaidrumo standartų ekspertai dalijasi patirtimi ir patarimais, kaip organizacijoje kurti korupcijai atsparią aplinką.

Renginyje gerąja priežiūros institucijų patirtimi taip pat dalijosi ir pranešimus skaitė STT, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Valstybinės darbo inspekcijos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai.

Primename, kad 2020 m. Ekonomikos ir inovacijų ministerija, remiantis „švieslentės“ metodika, atlikusi verslo priežiūros institucijų pažangumo vertinimą, Statybos inspekcijai suteikė vieną iš aukščiausių galimų pažangumo įvertinimų – A- ir įtraukė į septynių pažangiausių verslo priežiūros institucijų sąrašą.