BDAR
gdpr

Statybos inspekcijos imuniteto pareigūnas kviečia pareiškėjus susitikti Kaune

Data

2022 04 26

Įvertinimas
0
2 Nuotraukos straipsniams (18).jpg

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) savo veikloje laikosi nulinės tolerancijos korupcijai politikos. Nulinė dovanų politika, teritorinio principo vykdant priežiūros funkcijas atsisakymas, paslaugų statybos srityje skaitmenizacija ir automatinis prašymų suteikti paslaugas statybos srityje skirstymas visoje šalies teritorijoje dirbantiems statybos inspektoriams – tai tik dalis Statybos inspekcijos sėkmingai taikomų priemonių siekiant mažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę statybos srityje.

Statybos inspekcija pažymi, kad prie didelių pokyčių korupcijos prevencijos srityje reikšmingai prisidėjo ir aktyvi įstaigos imuniteto pareigūno veikla, jo sėkmingas bendradarbiavimas su vidiniais ir išoriniais pareiškėjais, statybos procesų dalyviais. Statybos inspekcijos imuniteto pareigūno atlikti tyrimai, į informacines sistemas įkeltų duomenų auditai, viešųjų ir privačių interesų derinimo patikrinimai, aktyvus bendradarbiavimas su Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba operatyviai keičiantis surinkta informacija jau davė pirmuosius rezultatus. Kaip skelbta anksčiau, vien per pastaruosius metus Statybos inspekcijos imuniteto tarnybos surinktos informacijos pagrindu pradėta daugiau kaip 10 ikiteisminių tyrimų statybos procesų dalyviams, o Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai pradėjus anksčiau skelbtą didelio masto tyrimą statybos srityje, nedelsiant atsisveikinta ir su 4 Statybos inspekcijos darbuotojais, kurie savo veiksmais išdavė įstaigos vertybes ir tikslus, savo elgesiu paniekino organizaciją ir savo kolegas.

Kadangi prie dalies Statybos inspekcijos imuniteto pareigūno tyrimų Vilniaus mieste tiesiogiai prisidėjo ir atsakingi bei sąmoningi išorės pareiškėjai, kurie nepageidavo teikti pranešimus per anoniminę dėžutę ar Pasitikėjimo liniją (t. y. pasinaudoti įdiegtais bekontakčiais pranešimo apie galimą korupciją sprendimais), nuo šios savaitės įstaiga pristato dar vieną pranešimo apie galimą Statybos inspekcijos darbuotojų korupciją būdą.

Nuo šiol bent vieną dieną per dvi savaites Statybos inspekcijos imuniteto pareigūnas dirbs nuo Vilniaus nutolusiuose Lietuvos miestuose, kuriuose ne tik atliks priskirtas tyrimo padaliniuose funkcijas, bet ir kvies į susitikimą visus pareiškėjus, kuriems kilo abejonių dėl Statybos inspekcijos darbuotojų veiklos skaidrumo.

Statybos inspekcija informuoja, kad jau 2022 m. balandžio 27 d. su Statybos inspekcijos imuniteto pareigūnu galite susitikti Kaune. Taigi, jeigu esate susidūrę su galimomis Statybos inspekcijos darbuotojų korupcijos apraiškomis Kaune ar Kauno rajone, tačiau nepageidaujate pranešimo pateikti bekontakčiu būdu, kviečiame pranešėjus susisiekti su imuniteto pareigūnu Sauliumi Puidoku tiesiogiai telefono numeriu 8 687 38700 ar el. paštu [email protected] ir sutarti dėl Jums tinkamos susitikimo vietos ir laiko. Statybos inspekcija informuoja, kad užtikrins visų besikreipusiųjų konfidencialumą ir dėkoja už pagalbą prisidedant prie įstaigos veiklos skaidrumo didinimo.

Apie galimas korupcijos apraiškas taip pat galite pranešti pasitikėjimo linija, užpildę pranešimo formą.