BDAR
gdpr

Statybos inspekcijos pareigūnai sulaukė pasiūlymo „susitarti“

Data

2022 07 12

Įvertinimas
0
Straipsniams (5).jpg

2022 m. liepos 11 d. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) darbuotojai pagal gautą skundą atliko patikrinimą Vilniaus mieste dėl galimai savavališkų statybų. Patikrinimo metu statytojas Statybos inspekcijos pareigūnams pasiūlė voką su nenustatytu turiniu. Statybos inspekcijos darbuotojai pastarąjį atsisakė priimti, statytojui surašė savavališkos statybos aktą, o apie siūlytą „dovaną“ informavo Statybos inspekcijos pareigūną atsakingą už korupcijos prevenciją. Gauta informacija nedelsiant persiųsta Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai tolimesniam vertinimui.

Pabrėžiame, kad Statybos inspekcija savo veikloje laikosi nulinės tolerancijos korupcijai politikos. Taip pat primename, kad Baudžiamojo kodekso 227 straipsnyje nurodyta, jog tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Nulinė dovanų politika, teritorinio principo vykdant priežiūros funkcijas atsisakymas, aktyvus bendradarbiavimas su Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba ir pareiškėjais, visą parą veikianti Pasitikėjimo linija, periodiškai organizuojami pareiškėjų susitikimai su imuniteto pareigūnu visoje Lietuvoje – tai tik dalis Statybos inspekcijos sėkmingai taikomų priemonių siekiant mažinti korupcijos tikimybę statybos srityje.

„Siekiame, kad mūsų veikla būtų grindžiama skaidrumo ir sąžiningumo principu: netoleruojame jokių korupcijos apraiškų, ir jei jos atsiranda, visą informaciją nedelsiant perduodame Specialiųjų tyrimų tarnybai. Todėl skatiname visus statybos dalyvius nebandyti „tartis“. Papirkimas yra nusikaltimas, už kurį gresia baudžiamoji atsakomybė, o išvengus nekokybiškai atliktų statybos darbų patikrinimo kyla didžiulė rizika asmenų sveikatai ir net gyvybėms. Juk statiniai turi būti saugūs!“ – pabrėžia Eglė Kuklierienė, Statybos inspekcijos viršininkė.