BDAR
gdpr

Statybos inspekcijos rengtuose mokymuose – ypatingas dėmesys vieningam teisės aktų taikymui

Data

2021 12 03

Įvertinimas
0
Nuotraukos straipsniamspostams (1).jpg

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) gruodžio 2 dieną organizuota diskusija, skirta pristatyti pasikeitusius teisės aktus ir aptarti probleminius klausimus, užbaigė šiųmetį reguliariai vykusių susitikimų su savivaldybių administracijų atstovais ciklą.

 

Susitikime, sutelkusiame teritorijų planavimo ir statybos procesų dalyvius iš Kauno miesto ir rajono, Palangos miesto, Prienų, Radviliškio, Raseinių, Skuodo, Šakių, Šalčininkų, Šiaulių, Širvintų, Švenčionių, Telšių, Vilkaviškio, Vilniaus, Zarasų rajonų bei Rietavo savivaldybių, žiniomis ir patirtimi dalijosi Statybos inspekcijos vyriausioji patarėja Lilija Bičkaitienė ir Veiklos gerinimo skyriaus patarėjas Ramūnas Druktenis.

 

Statybos inspekcijos atstovai tikisi, kad šiame ir anksčiau vykusiuose susitikimuose dalyviams  suteikta naujų ir naudingų žinių, kurias jie galės pritaikyti kasdienėje darbo veikloje. L. Bičkaitienės ir R. Druktenio teigimu, dauguma dalyvių aktyviai įsitraukė į diskusijas, kėlė rūpimus klausimus.

 

Siekdama užtikrinti vienodą teisės aktų taikymo praktiką šalyje, Statybos inspekcija šiemet susitiko su visų 60-ies Lietuvos savivaldybių atstovais.

 

Mokymų metu didžiausias dėmesys skirtas apžvelgti ir pristatyti galiojančius teisės aktus, reglamentavimo pokyčius, susijusius su projektinių pasiūlymų (PP) rengimu, viešinimu, pritarimu PP ir pritarimų PP teisėtumo tikrinimu. Taip pat savivaldybių atstovai supažindinti su Statybos inspekcijos viršininko įsakymu patvirtintu pritarimo PP teisėtumo patikrinimo aktu, kuriuo remiantis atliekami pritarimų PP teisėtumo patikrinimai, atkreiptas dėmesys į pagrindinius šio akto punktus ir su juo susijusius teisės aktus. 

 

Nors renginių ciklas statybos klausimais šiais metais jau baigėsi, artimiausiu metu, dar gruodžio mėnesį, Statybos inspekcija savivaldybių administracijos atstovus pakvies į mokymus teritorijų planavimo temomis.

 

Susitikimai sulaukė itin didelio savivaldybių susidomėjimo, todėl Statybos inspekcija ir kitais metais planuoja organizuoti panašias diskusijas, kurių metu bus aptariami naujausi ir aktualiausi su statybomis susiję teisės aktai, dažniausiai įstaigose nustatomi pažeidimai, bei mokymus, padėsiančius specialistams gilinti kompetencijas.