BDAR
gdpr

Susitikime su savivaldybių ir ministerijos atstovais aptarti teritorijų planavimo teisinio reguliavimo pokyčiai

Data

2021 11 26

Įvertinimas
0
Nuotraukos straipsniams II(29).png

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Inspekcija) Teritorijų planavimo valstybinės priežiūros departamentas pradėjo susitikimų, skirtų su savivaldybių atstovais aptarti  teritorijų planavimo teisinio reguliavimo pokyčius per 2021 metus, ciklą.

Siekdami užtikrinti vienodą teritorijų planavimą reglamentuojančių teisės aktų taikymo praktiką ir prevenciškai užkirsti kelią neteisėtų teritorijų planavimo dokumentų rengimui ir jų procesų vykdymui, Inspekcijos Teritorijų planavimo valstybinės priežiūros departamento specialistai vakar susitiko su Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Panevėžio ir kitų miestų savivaldybių bei Aplinkos ministerijos atstovais.  

Susitikimo metu aptarti esminiai Teritorijų planavimo įstatymo ir jo įgyvendinamųjų teisės aktų pasikeitimai, turintys įtakos teritorijų planavimo procesų organizavimui,  su teritorijų planavimu susijusių sprendimų priėmimui, teritorijų planavimo dokumentų rengimui bei darbui su Teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros informacine sistema (TPDRIS).

Iš viso Inspekcija planuoja susitikti su 25 miestų ir rajonų savivaldybėmis ir 18 teritorijų planavimo dokumentų rengėjų. Tikimasi, kad teisės aktų pritaikymo aptarimai padės suinteresuotiems subjektams išvengti klaidų rengiant teritorijų planavimo dokumentus bei vykdant jų praktinį įgyvendinimą.