Vyko Baltijos šalių statybos valstybinės priežiūros institucijų forumas
Data
2021 11 25
Įvertinimas

Šiandien vyko kasmetinis Baltijos šalių statybos valstybinės priežiūros institucijų forumas, kuriame Latvijos, Estijos ir Lietuvos statybos valstybinės priežiūros institucijos dalinosi gerąja patirtimi bei informacija apie statybos priežiūros srityje diegiamas ir taikomas naujoves. Forumo metu taip pat aptartos įstaigų veikloje kylančios problemos ir iššūkiai bei jiems spręsti planuojami teisinio reguliavimo pokyčiai.
Šiais metais Baltijos šalių forumą organizavo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija). Dėl pandeminės situacijos šį kartą susitikimas persikėlė į virtualią platformą – vyko nuotoliniu būdu.
Per pastaruosius metus įgyvendinusi svarbius pokyčius strateginiame valdyme, pažangių priemonių įgyvendinime ir modernių veiklos praktikų diegime, Statybos inspekcija forumo dalyviams pristatė artimiausius pokyčius bei planus – teisės tikrinti statybos produktus statybos metu įgijimą bei pasirengimą įgyvendinti išmanų inspektavimą naudojant dronus ir planšetes.
Forumo dalyviai šiemet išskirtinį dėmesį skyrė jų šalyse atliekamos statybos produktų priežiūros aptarimui. Institucijų atstovai pristatė informaciją apie 2019-2020 metais tikrintus statybos produktus, nustatytus neatitikimus, atliekamus laboratorinius tyrimus, sankcijas už netinkamų statybos produktų pateikimą į rinką, netinkamų statybos produktų šalinimo (jei nustatomas statybos metu) organizavimą. Buvo diskutuojama apie projekto sprendinių ar deklaruotų savybių neatitinkančių produktų panaudojimą statybose ir kam turėtų priklausyti atsakomybė už tokių produktų naudojimą.