BDAR
gdpr

Vyko Statybos inspekcijos organizuojami mokymai skirti supažindinti savivaldybių administracijų atstovus su projektinių pasiūlymų pakeitimais

Data

2021 11 18

Įvertinimas
0
FB postai 5 (9).jpg

Šiandien vyko Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) mokymai savivaldybių administracijų atstovams. 

Statybos inspekcijos vyriausioji patarėja Lilija Bičkaitienė ir Veiklos gerinimo skyriaus patarėjas Ramūnas Druktenis Panevėžio miesto ir rajono, Alytaus miesto ir rajono, Birštono, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Druskininkų, Akmenės, Anykščių, Ignalinos, Jonavos, Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių, Kėdainių, Molėtų, Trakų, Utenos ir Varėnos rajono savivaldybių atstovams pristatė nuo 2021 m. lapkričio 1 d. įsigaliojusius Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo pasikeitimus, kuriais Statybos inspekcijai nustatytos naujos funkcijos tikrinti pritarimų projektiniams pasiūlymams (PP) teisėtumą.

Susitikimo pradžioje R. Druktenis diskusijos dalyviams pristatė galiojančius teisės aktus, susijusius su PP rengimu, viešinimu, pritarimu PP ir pritarimų PP teisėtumo tikrinimu, taip pat Statybos inspekcijos viršininko įsakymu patvirtintą pritarimo PP teisėtumo patikrinimo aktą, pagal kurį bus atliekami pritarimų PP teisėtumo patikrinimai, atkreipė dėmesį į pagrindinius jo punktus ir su tuo susijusius teisės aktus. L. Bičkaitienė apžvelgė Statybos inspekcijos Konsultavimo skyriaus dažniausiai gaunamus savivaldybių darbuotojų klausimus, susijusius su PP ir Statybos inspekcijos teiktas konsultacijas, taip pat atsakė į pasitarimo metu kilusius klausimus.

Šiemet tai jau 4-as Statybos inspekcijos organizuojamas susitikimas su teritorijų planavimo ir statybos procesų dalyviais – iš viso šiais metais tokių susitikimų planuojama net šeši; Statybos inspekcija kasmet siekia susitikti su visų 60 savivaldybių atstovais.

Kaip rodo kasmet Statybos inspekcijos atliekamos Lietuvos savivaldybių administracijų darbuotojų apklausos, absoliuti dauguma savivaldybių administracijos darbuotojų mano, kad Statybos inspekcijos organizuojami konsultaciniai seminarai statybos ir teritorijų planavimo klausimais yra  efektyvi, naudinga ir reikalinga priemonė, padedanti palengvinti ir pagerinti savivaldos darbo procesą.