BDAR
gdpr

Kviečiame susipažinti su pažymų apie statinio statybą be nukrypimų tvirtinimo IS „Infostatyba“ vaizdo instrukcijomis statytojams ir statinio (dalies) ekspertizės įmonėms

Data

2022 04 27

Įvertinimas
1
Nuotraukos straipsniams II (9).jpg

Nuo gegužės 1 d. visas su nebaigtų statyti statinių statybos baigtumo registravimu susijusias paslaugas ir didelės dalies šalyje statomų statinių užbaigimo paslaugas konkurencijos sąlygomis pradės teikti atestuoti statybos dalyviai – statinio (dalies) ekspertizės įmonės. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) kviečia klientus susipažinti su naujų elektroninių paslaugų naudojimo vaizdo instrukcijomis, aktualiomis statytojams ir statinio (dalies) ekspertizės įmonėms.

Primename, kad nuo gegužės 1 d. statytojų surašytas deklaracijas apie statybos užbaigimą (Deklaracija) ir pažymas apie statinio statybą be nukrypimų (Pažyma), teikiamas Statybos įstatymo 28 ir 39 straipsnių nustatyta tvarka (žr. redakciją, galiosiančią nuo 2022-05-01), tvirtins ekspertizės įmonių įgalioti atestuoti ekspertai, t. y. jie perims šiuo metu Statybos inspekcijos vykdomas funkcijas.

Kaip ir anksčiau, Deklaracijų ir Pažymų tvirtinimas vyks Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“ (IS „Infostatyba“) (pasiekiama per Topografijos, inžinerinės infrastruktūros, teritorijų planavimo ir statybos elektroninių vartų informacinę sistemą (TPS „Vartai“) adresu www.planuojustatau.lt).

Siekiant padėti statytojams ir statinio (dalies) ekspertizės įmonėms, ketinančioms nuo gegužės 1 dienos teikti nebaigtų statyti statinių statybos baigtumo deklaravimo patvirtinimo paslaugas, parengtos vaizdo instrukcijos, kurios padės susipažinti su sistemos funkcinėmis galimybėmis ir geriau orientuotis atnaujintoje sistemoje. Instrukcijas galite rasti čiaInstrukcijas dėl statinių užbaigimo patvirtinimo Statybos inspekcija paskelbs rytoj. 

Vykusio naujų IS „Infostatyba“ elektroninių paslaugų pristatymo renginio vaizdo įrašą rasite čia.

Kad paslaugų perdavimo statinio (dalies) ekspertizės įmonėms procesas vyktų sklandžiai, Statybos inspekcijos tarnautojai specialios konsultavimo linijos priemonėmis operatyviai ir kvalifikuotai teiks gyventojams ir statinio (dalies) ekspertizės rangovų darbuotojams konsultacijas Deklaracijų ir Pažymų teikimo ir tvirtinimo  klausimais.

Kilus bet kokių su šiomis paslaugomis susijusių klausimų, nuo gegužės 2 d. kviečiame konsultuotis su Statybos inspekcijos specialistais telefonu (8 5) 207 3333, pasirinkus opciją Nr. 5 ar užpildžius paklausimo formą, kurią galite rasti čia:  Elektroninis paklausimas | Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (lrv.lt). Deklaracijų ir pažymų klausimais konsultuos Statybos inspekcijos darbuotojai, kurie iki 2022 m. gegužės mėn. teikė šias paslaugas.